I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia/ Arrestohet 36-vjeçari në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia/ Arrestohet  36-vjeçari në Tiranë

Një 36-vjeçar shqiptar është arrestuar  në Tiranë në llogari të shtetit Italian.

I arrestuari Elion Pojan është dënuar me 4 vite e 4 muaj burg për veprën penale “Kërcënime dhe lëndime që shkaktojnë vdekjen”.

Advertisement

“Shërbimet e Seksionit të Kërkimit, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore, bënë kapjen dhe arrestimin provizor, me qëllim ekstradimin drejt Italisë, të shtetasit:

Elion Pojani, 36 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Italisë e ka dënuar me 4 vjet e 4 muaj burgim, për veprën penale “Kërcënime dhe lëndime që shkaktojnë vdekjen”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me autoritetet ligjzbatuese italiane, vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi”, njofton policia.

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy