Bëni Like Struga.info në Facebook


Ilir Alimehmeti zgjidhet drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në PD

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ilir Alimehmeti zgjidhet drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në PD

Mjeku Ilir Alimehmeti zgjidhet drejtues i Departamentit të Shëndetësisë në Partinë Demokraktike.

Pedagogu i njohur u zgjodh me votë unanime.

 

Procesi i ngritjes së departamenteve pranë Partisë Demokratike ka per qellim te  mundësoje përthithjen e kontributeve më të mira akademike dhe profesionale dhe ekselencave në fusha të ndryshme, por edhe për hapjen e Partisë Demokratike ndaj shoqërisë, shkruan zyra e shtypit e PD ne njoftimin e shperndare per mediat.

Advertisement

 

Mjeku i njohur Alimehmeti kandidoi edhe ne primaret e PD per bashkine e Tiranes ku arriti te dale i dyti pas Belind Kellicit, ndonese me pas u terhoq nga balotazhi.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy