Inceneratori i Tiranës/ Kryemadhi: Paratë publike shkojnë për paprekshëmrinë nga drejtësia e intimiduar

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Inceneratori i Tiranës/ Kryemadhi: Paratë publike shkojnë për paprekshëmrinë nga drejtësia e intimiduar

Deputetja Monika Kryemadhi ka folur sërish për inceneratorin e Tiranës.

 

Në një postim në Facebook, Kryemadhi shkruan se organizatori i skemës mafioze të inceneratorëve është bashkëpunëtor financiar I zyrtarëve të Rilindjes.

 

Advertisement

Sipas saj, taksat e shqiptarëve shkojnë në xhepat e grupit të strukturuar kriminal të djegsave korruptiv, për të blerë media dhe paprekshmërinë nga drejtësia e intimiduar.

 

Organizatori i vërtetë i skemës mafioze të inceneratorëve, i cilësuar botërisht prej mediave si bashkëjetues i njërës prej pronarëve të inceneratorëve, znj. Stela Gugallja, mik i  pronarit tjetër të inceneratorëve Klodian Zoto, e bashkëpunëtor financiar i zyrtarëve të Rilindjes.

 

Advertisement

Fiksojeni mirë, sepse nesër mund ta shikoni sërish, si pjesë të stafit elektoral të fushatës së Erion Veliaj.

 

Pasi, edhe kjo firmë e paligjshme e Veliaj për inceneratorin e Tiranës, është hedhur për llogari të tij dhe grupit të tij. E ndërsa shqiptarët paguajnë shumë shtrenjtë koncesionin 29€/ton për një incenerator që nuk ekziston, paratë publike shkojnë në xhepat e grupit të strukturuar kriminal të djegsave korruptiv, për të blerë media dhe paprekshmërinë nga drejtësia e intimiduar”, shkruan Kryemadhi.

 

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy