Bëni Like Struga.info në Facebook


Instalonte sahat kundrejt shpërblimeve/ Arrestohet punonjësi i OSHEE në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Instalonte sahat kundrejt shpërblimeve/ Arrestohet punonjësi i OSHEE në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar ditën e sotme 46-vjeçarin me iniciale B.Ll.

 

Policia në një njoftim për media bën me dije se gjatë ushtrimit të detyrës si punonjës i OSHEE-së, ai iu instalonte shtetasve, në ambiente të ndryshme, matës energjie elektrike, kundrejt shpërblimeve të konsiderueshme.

 

Advertisement

Ndërkohë, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

 

Njoftimi i policisë:

 

Advertisement

Finalizohet operacioni policor i koduar “Përfitimi”, i zhvilluar në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës, për gjurmimin dhe goditjen e rasteve të korrupsionit.

 

Iu instalonte qytetarëve në ambiente të ndryshme, matës të energjisë elektrike, kundrejt pagesave të konsiderueshme, vihet në pranga  një 46-vjeçar.

 

Advertisement

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Korrupsionit të DVP Tiranë, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, si rezultat i një hetimi disamujor, të ndjekur me metoda proaktive, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Përfitimi”.

 

Si rezultat i këtij operacioni, u vu në pranga shtetasi:

 

Advertisement

– B. Ll., 46 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

 

Nga veprimet hetimore, ka rezultuar se 46-vjeçari, gjatë ushtrimit të detyrës si punonjës i OSHEE-së, iu instalonte shtetasve, në ambiente të ndryshme, matës energjie elektrike, kundrejt shpërblimeve të konsiderueshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy