Ishin shpallur në kërkim për shitje të lëndëve narkotike, dy të arrestuar në Tiranë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishin shpallur në kërkim për shitje të lëndëve narkotike, dy të arrestuar në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim në kuadrë të operacionit “Tempulli 2”.

Në pranga ranë shtetasit J. B., 33 vjeç dhe A. N., 22 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Këta shtetas ishin shpallur në kërkim pasi Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë iu ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Vijon puna për lokalizimin dhe kapjen e shtetasve të tjerë të shpallur në kërkim në kuadër të këtij megaoperacioni.

Advertisement

Më parë, gjatë zhvillimit të këtij operacioni, janë sekuestruar 14 kg kanabis, 5.3 kg kokainë, 170 gramë heroinë, 11 peshore elektronike, 4 armë zjarri pistoleta, 1 armë zjarri automatik, 70 celularë, 11 automjete, 2 186 000 lekë, 11 610 euro dhe 630 paund./vizionplus.tv

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2023 Struga.info | Privacy policy