Bëni Like Struga.info në Facebook


Ishte në arrest shtëpie për armëmbajtje pa leje/ I riu në Tiranë kapet sërish duke shëtitur me pistoletë me vete

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishte në arrest shtëpie për armëmbajtje pa leje/ I riu në Tiranë kapet sërish duke shëtitur me pistoletë me vete

Një 34-vjeçar në Tiranë është arrestuar pasi theu masën  ‘arrest shtëpie’ për armëmbajtje pa leje dhe doli sërish në rrugët e kryeqytetit me armë.

 

Policia i ka ushtruar kontrolle të riut në rrugën “Hoxha Tahsim” dhe iu gjet një pistoletë, krehër dhe municion luftarak.

 

Advertisement

Në pranga u vu shtetasi I. K., 34 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

 

Në rrugën “Hoxha Tahsim”, shërbimet e Policisë kanë ndaluar shtetasin I. K., të cilit gjatë kontrollit fizik, i gjetën dhe i sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri pistoletë, krehër dhe municion luftarak.

 

Advertisement

Pas verifikimeve të kryera, ka rezultuar se ky shtetas, kishte shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, të caktuar nga Gjykata, për veprat penale për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy