Ishte zhdukur rreth 3 vite më parë/ Eshtrat e gjetura në Mamurras i përkasin Klevis Lleshit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ishte zhdukur rreth 3 vite më parë/ Eshtrat e gjetura në Mamurras i përkasin Klevis Lleshit

Policia e Kurbinit ka konfirmuar se eshtrat e gjetura në Mamurras i përkasin, Klevis Lleshit, i zhdukur në vitin 2020.

 

 

Eshtrat e të riut u gjetën në fshatin Shpërdhat të Mamurrasit nga banorë të zonës si pasojë e erozionit.

Advertisement

 

 

I riu ishte shpallur i zhdukur nga familjarët që në vitin 2020 pasi dyshohej se ishte marrë peng pranë Pallatit të Sportit në Burrel.

 

Advertisement

 

Që prej asaj kohe, Prokuroria e Matit kishte nisur hetimet për rastin e 24 –vjeçarit dhe konfirmimi i eshtrave të gjetura është bërë këtë të hënë.

 

Saga e vrasjeve në familjen Lleshi ka nisur dhjetë vite më parë. I ati i Klevisit, Xhavit Lleshi u vra në një pritë në vendin e quajtur “Pujkë” në vitin 2013, ndërsa pak vite më pas i është vrarë xhaxhai Hajredin Lleshi, pranë shtëpisë.

Advertisement

 

Kurbin/Informacion sqarues

 

Në lidhje me lajmin e publikuar në disa media, se ditën e sotme, në Mamurras,  janë gjetur disa eshtra që i përkasin shtetasit K. Ll., sqarojmë se: 

Advertisement

 

Në dhjetor të vitit 2020, në Mamurras, janë gjetur mbetje kockore që dyshohet se i përkisnin shtetasit K. Ll., të cilin familjarët e kishin deklaruar të humbur, në gusht të vitit 2020.  

 

Instituti i Policisë Shkencore, pas ekzaminimeve, ka sjellë aktin e ekspertimit, me të cilin është vertetuar me anë të ADN-së, se mbetjet kockore të gjetura në Mamurras, në dhjetor të vitit 2020, i përkasin shtetasit K. Ll.

Advertisement

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy