Bëni Like Struga.info në Facebook


Iu bë atentat me snajper/ Arrestohet me urdhër të SPAK Akil Nerjaku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Iu bë atentat me snajper/ Arrestohet me urdhër të SPAK Akil Nerjaku

Akil Nerjaku është arrestuar me urdhër të SPAK.

 

Akil Nerjaku ka qenë shënjestër e një atentati me snajper që dështoi në shtator të vitit 2022 në zonën e plazhit në Durrës.

 

Advertisement

Nerjaku ka qenë duke lëvizur mesditën e djeshme në këtë zonë në momentin kur ka ndodhur ngjarja.

 

Autorët kanë qëlluar me snajper nga brenda një furgoni sapo ai ka dalë nga automjeti i blinduar G-Class.

 

Advertisement

Plumbi nuk ka e kapur shënjestrën, por ka përfunduar në një automjet që ndodhej i parkuar, me targa të huaja.

 

Akil Nerjaku nuk është emer i panjohur për policinë. Ai është arrestuar disa vite më parë për armëmbajtje pa leje dhe është liruar më pas nga gjykata.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy