Jepet vendimi/ Apeli i GJKKO dënon me burg Saimir Tahirin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Jepet vendimi/ Apeli i GJKKO dënon me burg Saimir Tahirin

Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dënon me burg Saimir Tahirin.

 

Ish-ministri i Brendshëm është dënuar me 5 vite burg, por për shkak të gjykimit të shkurtuar do të vuajë 3 vite dhe 4 muaj burg.

 

Advertisement

Ish-ministri socialist akuzohet nga SPAK për trafik të lëndëve narkotike, grup të strukturuar kriminal dhe kryerje e veprave penale nga organizata kriminale me grupin Habilaj.

 

Vijon…

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy