“Jo vaksinimit me detyrim”/ Aktivistt protestojnë në sheshin “Nënë Tereza”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Jo vaksinimit me detyrim”/ Aktivistt protestojnë në sheshin  “Nënë Tereza”

Aktivistët që kundërshtojnë idenë e vaksinimit me detyrim u mblodhën këtë të shtunë sërish në sheshin “Nënë Tereza” për të protestuar.

Organizatori Altin Goxhaj dhe tubuesit e tjerë kërkuan që fëmijët të mbrohen nga dozat e vaksinës dhe që studentët të kenë lirinë të studiojnë pa u vaksinuar.

Advertisement

E shtuna e javës tjetër do t’i gjejë përsëri në shesh aktivistët, për të zhvilluar protestën e radhës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy