Kadastra kallëzon në SPAK drejtorin e Fierit, shpërdoroi detyrën dhe falsifikoi dokumente

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kadastra kallëzon në SPAK drejtorin e Fierit, shpërdoroi detyrën dhe falsifikoi dokumente

Agjencia shtetërore e Kadastrës ka kallëzuar në SPAK drejtorin e zyrës vendore të kadastrës në Fier, Arben Voja. Ky i fundit sipas ASHK ka shpërdoruar detyrën dhe ka falsifikuar dokumente, duke shkaktuar një dëm prej rreth 95 milionë lekë.

 

Drejtori i Fierit pas aplikimeve ka nxjerrë deri në katër përllogaritje të ndryshme për të njëjtën pasuri, duke sjellë dëm të konsiderueshëm ekonomik.

 

Advertisement

Së bashku me të në SPAK është kallëzuar dhe specialistja e zyrës vendore të kadastrës në Fier, Shpresa Gjikonda

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy