Kaos në Kuvend/ Demokratët ndezin tymuese, Nikolla përjashton Korreshin

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kaos në Kuvend/ Demokratët ndezin tymuese, Nikolla përjashton Korreshin

Deputetët demokratë kanë ndezur tymuese në Kuvend, duke penguar zhvillimin normal të seancës plenare. Ata kanë bllokuar foltoren duke grumbulluar ulëset, si vijim i aksionit opozitar kundër mazhorancës.

 

Ndërkohë, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla vendosi përjashtimin e deputetit, Saimir Korreshi, i cili ndezi tymuesen.

 

Advertisement

Opozita ka vijuar prej disa seancash bllokimin e punimeve të Kuvendit dhe ka deklaruar se nuk do të ndalojë deri në plotësimin e kërkesave të tyre nga mazhoranca.

 

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy