Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e tre deputetëve demokratë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kaosi në Kuvend/ PS kërkon përjashtimin e tre deputetëve demokratë

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste ka kërkuar përjashtimin e tre deputetëve demokratë nga Kuvendi. Kjo kërkesë vjen pas tensioneve të krijuara në seancën plenare të së enjtes, ku demokratët bllokuan foltoren me ulëse dhe ndozën tymuese në ambientet e Kuvendit.

 

Saimir Korreshi, Elda Hotin dhe Lindita Metaliajn, janë tre deputetët që mazhoranca kërkon të ndëshkohen.

 

Advertisement

Saimir Korreshi i vuri flakën tymueseve duke ‘mjegulluar’ të gjithë sallën e Kuvendit. Megjithatë, socialistët ndoqën rendin e ditës duke miratuar projektligje.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy