Kapet 55 vjeçari/ Kërkohej në Itali për “shfrytëzim prostitucioni” dhe ” dhunë seksuale”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arrestohet një 55-vjeçar nga Rrogozhina i shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Komisariati i Policisë Kavajë, në bashkëpunim me Interpol Tirana, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, në Rrogozhinë, u kap dhe u ndalua shtetasi në kërkim ndërkombëtar Xheladin Deda, 55 vjeç, banues në Rrogozhinë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Torinos e ka dënuar këtë shtetas me 4 vite e 4 muaj burg për veprat penale “Shfrytëzim prostitucioni” dhe “Dhunë seksuale”.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, po vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2020 Struga.info | Privacy policy