Kërcënim serb për shqiptarët dhe malazezët: Do ju presim kokat!

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Opinioni malazez dhe ai shqiptar në Mal të Zi janë ndjerë të tronditur pas shfaqjes së një videoje në rrjetet sociale, ku një shtetase e quajtur Natalija Nileviç, me flamurin serb në sfond, kërcënon t’u presë fytin shqiptarëve dhe malazezëve.

“….Unë do t’ju djeg të gjithë, sepse jeni i cmendur…Do ju presë të gjithëve kokat”, thotë ajo.

Lidhur me këtë video, shumë qytetarë kërkuan një reagim nga Ministria e Brendshme, duke kërkuar që autorja e të ndiqet penalisht për fjalët që ka shqiptuar.

Kujtojmë se në Mal të Zi prej muajsh ka nëj situatë të tensionuar entike, sidomos me elementit pro-serb dhe atij anti-serb të Malit të Zi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy