Komisioni i Ekonomisë miraton rritjen e rrogave për deputetët dhe ministrat

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Komisioni i Ekonomisë miraton rritjen e rrogave për deputetët dhe ministrat

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar në unanimitet rritjen e rrogave të deputetëve dhe ministrave. Kjo rritje është pjesë e projektligjit për rritjen e pagave të administratës publike, parashikuar në reformën e pagave të hartuar nga mazhoranca.

 

Megjithatë, ndonëse u miratua në unanimitet, ky projektligj nuk ka kaluar pa debate mes përfaqësuesve të mazhorancës dhe opozitës.

 

Advertisement

Këta të fundit parashtruan që në fillim kërkesën e tyre për këtë rritje, duke pretenduar se nuk duhet të përjashtohen nga skema e reformës së pagave.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy