Koncesioni i sterilizimit, GJKKO lë në fuqi masat e sigurisë për 8 të akuzuarit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Koncesioni i sterilizimit, GJKKO lë në fuqi masat e sigurisë për 8 të akuzuarit

GJKKO ka lënë në fuqi 8 masat e sigurisë për personat që janë në hetim për koncesionin e sterilizimit. GJKKO la në fuqi masën e sigurisë arrest në burg për ish-zv.ministrin Klodjan Rjepaj dhe për biznesmenin Ilir Rrapaj.

 

 

GJKKO po ashtu la në fuqi masën ‘arrest shtëpie’ për Saimir Kadiun e Marsela Serjanajn, drejtorë në Ministrinë e Shëndetësisë. GJKKO la në ‘detyrim paraqitje’ zyrtarët e MSH, Naile Ajazi, Genc Byrazeri e Petro Mersini si dhe shefin e Kirurgjisë, Arben Gjata, Rektori i Mjekësisë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy