Kosovarët “mësyjnë” bregdetin/ Mijëra pushues kalojnë fundjavën në Shqipëri

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kjo e shtunë ka regjistruar një numër të madh qytetarësh nga Kosova dhe Maqedonia e Veriut, të cilët kanë preferuar bregdetin e vendit tonë për të kaluar fundjavën.

Rritja e temperaturave, e njekohesisht rënia e numrit të infektimeve nga koronavirusi, si dhe imunizimi prej vaksinimit masiv, kanë shtuar vizitorët.

Advertisement

Edhe pse aksidentet janë shtuar ndjeshëm, pushuesit kosovarë thonë se kjo nuk do t’i pengojë për të ardhur për pushime në Shqipëri. Por, ata apelojnë për kujdes gjatë drejtimit të mjeteve

Për shkak të fluksit, policisë kufitare në Morinë i është dashur të aplikojë procedurën e përshpejtuar dhe punën me kapacitet të plotë më gjashtë sportele për të shmangur radhët dhe pritjet e gjata.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy