Kryeministri grek merr dozën e tretë të vaksinës antiCovid

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kryeministri grek merr dozën e tretë të vaksinës antiCovid

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis këtë të martë ka marrë dorën e tretë të vaksinës anti Covid. Mitsotakis u bëri thirrje qytetarëve grekë të bëjnë dozën përforcuese.

“Le të dëgjojmë deri në fund shkencëtarët. Le të shohim të dhënat e vërteta. Le të nxitojmë të gjithë dhe të vaksinohemi në mënyrë që të rrisim më tej normat e vaksinimit në vendin tonë në tërësi. Sapo kam përfunduar dozën e tretë të vaksinës Covid-19, duke ndjekur udhëzimet e ekspertëve”, ka thënë ai.

Pas vaksinimit, Kryeministri pati një bisedë të shkurtër me Zëvendës Ministrin e Krizës Klimatike dhe Mbrojtjen Civile Evangelos Tournas dhe Sekretarin e Përgjithshëm të Mbrojtjes Civile Vassilis Papageorgiou, për përgatitjen në funksion të fenomeneve intensive të motit që priten në ditët në vijim.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy