Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Itali

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kryeministri Rama jep lajmin e mirë për shqiptarët në Itali

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mire për shqiptarët në Itali.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se Parlamenti Italian ka përfshirë në projek-buxhetin e Italisë për vitin 2022 edhe një amendament për nisjen e procesit të njohjes faktike të pensioneve të shqiptarëve.

 

Advertisement

“LAJM I MIRË për shqiptarët në Itali
Në vazhdën e komunikimit me qeverinë italiane dhe partitë politike për marrëveshjen e pensioneve, Parlamenti Italian ka përfshirë në projek-buxhetin e Italisë për vitin 2022 edhe një amendament për nisjen e procesit të njohjes faktike të pensioneve të shqiptarëve me kontribute pune në vendin mik”, shkruan Rama.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy