Kryen parakalime të gabuara, policia gjobit shoferët problematikë në Elbasan

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kryen parakalime të gabuara, policia gjobit shoferët problematikë në Elbasan

Policia Rrugore e Elbasanit, ka gjobitur tre persona, të cilët kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.

Sipas njoftimit të bluve, është vendosur masa administrative 10 000 lekë, bazuar në pikën 10 të nenit 146 të Kodit Rrugor, për secilin nga  3 drejtuesit e  automjeteve, që kryen parakalime të gabuara, në kushtet e fushëpamjes së kufizuar, në akset rrugore “Librazhd-Perrenjas”, “Librazhd-Elbasan” dhe “Papër-Elbasan”.

Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan fton qytetarët që të denoncojnë në numrin 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, duke i garantuar ata se do të reagojë menjëherë dhe konform ligjit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy