Bëni Like Struga.info në Facebook


Kujdes rrugës për në Theth, vijojnë orteqet e dëborës

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kujdes rrugës për në Theth, vijojnë orteqet e dëborës

ARRSH sqaroi permes nje njoftimi ne rrjetet sociale se reshjet e debores mengjesin e kesaj te diele jane pakesuar ndjeshëm!

Shqetesimi me i madh eshte ne aksin Qafe Thore-Theth, ku vazhdon te kete nje rrezik te ndjeshem si pasoje e renies se ortekëve.

 

Ne akset e tjera rruget jane pa probleme, sqaroi ARRSH.

Advertisement

 

NJOFTIMI I AUTORITETIT RRUGORE

🌧Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka rënë intensiteti i reshjeve ✔duke sjellë një qetësim të situatës📈
🚗Rrugët janë të hapura dhe qarkullimi kryhet pa probleme📍
⚠Në aksin Qafë Thore-Theth, në zonën e tuneleve, vazhdon rënia e ortekëve duke sjellë vështirësi për mjetet dhe punëtorët për pastrimin e rrugës 🛑 dendësia e dëborës mbi 1⃣m 🏔
🦺Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren 🚜për të mbajtur qarkullimin në normalitet 🛣
⚠Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, pajisuni me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtoni për në zonat malore, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore👮‍♂️

#ARRSH #MIE

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy