Kuksianët bllokojnë Rrugën e Kombit/ Presin me brohorima Berishën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Kuksianët bllokojnë Rrugën e Kombit/ Presin me brohorima Berishën

Një numër i konsiderueshëm demokratësh kanë pritur ish kryeministrin Sali Berisha tek trau i Rrugës së Kombit.

Me flamurë në duar dhe duke brohoritur “Berisha, Berisha”, një numër i madh qytetarësh “pushtoi” automjetin e Sali Berishës ndërsa ky i fundit zbriti për t’i përshëndetur.

Pasditen e sotme zhvillohet “Foltorja” e radhës e Berishës në Pallatin e Kulturës, në Kukës.

Kjo lëvizje e Berishës erdhi pas përjashtimit të tij nga kryedemokrati Basha nga Partia Demokratike, pasi ish kryeministri u shpall “non grata” nga SHBA.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy