“Luftë” me flakët në Vlorë; digjen 4 mijë rrënjë ullinj në Lushnjë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Luftë” me flakët në Vlorë; digjen 4 mijë rrënjë ullinj në Lushnjë

Dy vatra zjarri raportohen në fshatin Panaja dhe Kërkovë,të njësisë administrative Novoselë të bashkisë Vlorë.

Mësohet se në vendngjarje ka mbërritur zjarrfikësja me 8 tonë ujë, bashkë me 4 efektivë zjarrfikës.

Efektivët po punojnë për lokalizimin e flakëve edhe pse për shkak të terrenit puna për shuarjen e flakëve të zjarrit është edhe më shumë e vështirë.

Nderkohe ne Lushnje, ne ullishten e Njesise Karbunare per ore te tjere zjarri ka djegur mbi 10 hektare siperfaqe te mbjelle me ullinj.

Advertisement

Pas gati 7 oresh zjarrefikesit e Lushnjes dhe te Fierit kane bere te mundur shuarjen e flakeve.

Paraprakisht besohet se jane djegur mbi 4 mije rrenje ullinj.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy