“Luli ja hodhe, shpëtove nga humbja e 5 në zgjedhje”/ Demokrati ironizon Bashën pas qëndrimit të “Venecias”

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Luli ja hodhe, shpëtove nga humbja e 5 në zgjedhje”/ Demokrati ironizon Bashën pas qëndrimit të “Venecias”

Qëndrimi i Komisionit të Venecias që është shprehur kundër përsëritjes së zgjedhjeve lokale te 30 qershorit 2019, ka sjell reagimin e disa aktoreve politik .

Edvin Kulluri pjesë e grupit “Për PD-në”, ironizoi Bashën pas këtij qëndrimi të “Venecias”.

Ai shkruan se me këtë sygjerim ka fituar edhe kryedemokrati i cili duke mos pasur zgjedhje të rejda lokale, shpëton nga disfata e 5 elektorale që nga koha kur mori drejtimin e PD.

Advertisement

 

Lulzim ja hodhe! Tani qe s’do fitoje as edhe 1 bashki te vetme, Komisioni i Venezias sugjeron mos perseritjen e zgjedhjeve lokale te 2019!

Nuk thone kot qe “fati ndihmon me te miret”! E meqe ti je kampion i humbjeve, s’do kesh mundesine e humbjes se 5-te te zgjedhjeve!

Nje doreheqje e shpejte dhe jo dinjitoze te shpeton fytyren, per te cilen mendoj se nuk e ke!

Advertisement

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy