Makina del nga rruga, plagosen katër persona

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Makina del nga rruga, plagosen katër persona

Katër persona janë plagosur si pasojë e një aksident rrugor në Këlcyre.

Policia bëri të ditur se aksidenti ka ndodhur rrugën rurale të fshatit Kumarak, ku automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetasin B. H., banues në fshatin Shalës, Tepelenë, ka dalë nga rruga.

Si pasojë, drejtuesi dhe 3 pasagjeret e mjetit janë plagosur dhe u dërguan në spitalin e Gjirokastrës.

 

Advertisement

Këlcyrë/Informacion paraprak.

 

Në rrugën rurale të fshatit Kumarak, Këlcyrë, automjeti tip “Benz”, me drejtues shtetsin B. H., banues në fshatin Shalës, Tepelenë, ka dalë nga rruga.

 

Advertisement

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi i automjetit shtetasi B. H. dhe 3 pasagjerët që ndodheshin në automjet, të cilët po transportohen në spitalin Rajonal Gjirokastër për të marrë ndihmën mjekësore.

 

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy