Marrëdhëniet midis dy vendeve/ Pas Samitit të BE, Rama takim me homologun grek, Mitsotakis

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama priti në një takim homologun grek Kyriakos Mitsotakis. Kreu i qeverisë greke mbërriti në Tiranë në kuadër të samitit të be-ballkani por qëmdroi më gjatë [për të zhvilluar takimin dypalësh.

 

 

Rama dhe Mitsotakis diskutuan mbi marrëdhëniet mes dy vendeve, situatën në rajon, Shqipërinë në procesin e integrimit në be dhe mbështetjen e greqisë në këtë rrugëtim.

Advertisement

 

 

 

Më herët, mitsotakis është takuar edhe me presidentin bajram begaj dhe kryetaren e parlamentit, lindita nikolla.

Advertisement
Share.

Leave A Reply

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy