Marrëveshja e ekstradimit/ Konferencë e përbashkët e Policisë së Shtetit dhe Policisë spanjolle

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Marrëveshja e ekstradimit/ Konferencë e përbashkët e Policisë së Shtetit dhe Policisë spanjolle

Në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit u zhvillua konferenca për shtyp ndërmjet Policisë së Shtetit dhe Policisë spanjolle.

 

Në fokus të konferencës ishte zbatimi i detyrimeve që parashikon marrëveshja e ekstradimit, në drejtim të identifikimit dhe kapjes së personave të shpallur në kërkim nga autoritetet ligjzbatuese të Spanjës.

 

Advertisement

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano vlerësoi marrëdhëniet e deritanishme ndërmjet Policisë së Shtetit dhe Policisë spanjolle, po ashtu dhe angazhimin e Policisë shqiptare, për kapjen e personave të shpallur në kërkim nga Spanja.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy