Marrëveshja e energjisë mes Kosovës dhe Serbisë/ Rama: Kjo është rruga e duhur!

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Marrëveshja e energjisë mes Kosovës dhe Serbisë/ Rama: Kjo është rruga e duhur!

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes së energjisë mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një shënim në rrjetet sociale, ai e ka cilësuar marrëveshjen e arritur si rrugën e duhur, ndërsa të tjerat, shton ai, janë humbje kohe.

Advertisement

“Gjë shumë e mirë marrëveshja e firmosur mes Kosovës e Serbisë për energjinë në Veri. Kjo është rruga e duhur. Të tjerat janë humbje kohe duke rrejt veten!”, shkruan Rama.

Në Bruksel sot, në mes të palëve nga Kosova dhe Serbia, është arritur dakordësia mbi udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes për energjinë nga 2013.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy