Masa ajrore të thata këtë fundjavë; ja ku pritet të ketë reshje ditën e dielë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Masa ajrore të thata këtë fundjavë; ja ku pritet të ketë reshje ditën e dielë
Sipas Sherbimit Meteorologjik Ushtarak këtë fundjavë do të kemi mbizotërim të kushteve të qëndrueshme atmosferike, falë masave ajrore relativisht të thata.
Moti do të jetë i kthjellët deri në mesdite, më pas zhvillim dhe alternime të vranësirave mesatare deri të dendura ndërsa gjatë natës sërish kthjellime.
Ditën e Diel reshje të dobta shiu do të jenë prezente në male në pjesën juglindore të vendit.
Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-verilindje me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa në bregdet dhe lugina hera-herës do të jetë me rrahje me shpejtësi deri 13m/s.
Valëzimi në Detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy