Mashtrime me vlera të mëdha parash/ Arrestohet 31-vjeçarja Verjana Gega

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mashtrime me vlera të mëdha parash/ Arrestohet 31-vjeçarja Verjana Gega

Seksioni për Krimin Ekonomik dhe Financiar në policinë e Tiranës ka arrestuar mashtruesen Verjana Gega.

 

Vënia e saj në pranga është bërë edhe me urdhër prokurorie.

 

Advertisement

Ndaj 31 vjeçares ishin depozituar të pakten 40 kallëzime nga persona të ndryshëm, mes të cilëve edhe familjarë të së resë.

 

Gega u ka marrë atyre shuma të mëdha parash duke i mashtruar me viza dhe punësime jashtë territorit shqiptar.

 

Advertisement

Qytetarët e mashtruar janë kryesisht mes Tiranës dhe Elbasanit.

 

Rasti i fundit kur ajo është denoncuar për mashtrim është bërë nga një shtetas kosovar i cili i kishte dhënë asaj shumën prej 16 mijë eurosh për ta pajisur me pasaportë shqiptare.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy