Mbaheshin në ambientet e spitalit të burgut në Tiranë/ Beleri dhe Alla transferohen në paraburgimin e Durrësit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mbaheshin në ambientet e spitalit të burgut në Tiranë/ Beleri dhe Alla transferohen në paraburgimin e Durrësit

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka trasferuar në paraburgimin e Durrësit Alfred  Belerin  dhe Lefter Allën.

 

Ata mbaheshin të izoluar në ambientet e spitalit të burgut në kryeqytet për shkak se kishin shfaqur probleme shëndetësore.

 

Advertisement

Beleri u arrestua 2 ditë para zgjedhjeve të 14 majit me akuzën e korrupsionit në zgjedhje, ndërsa Lefter Alla u arrestua marsin  e kaluar me akuzën e shkeljes së  barazisë në tendera për ndërtimin e një ujësjellësi në bashkinë e Bulqizës.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy