Mbërrijnë në Rinas 11,700 doza të tjera të vaksinës “Pfizer”

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbërrijnë në Aeroportin “Nënë Tereza” 11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer.

Kryeministri Edi Rama bëri me dije se mbrëmjen e kësaj të marte në Shqipëri kanë ardhur 7,020 doza nga kontrata e qeverisë  shqiptare me kompaninë Pfizer dhe pjesa tjetër 4,680 nga marrëveshja me Bashkimin Europian.

Advertisement

“11,700 doza të tjera të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri – pjesë e kontratës së qeverisë me kompaninë Pfizer 7020 dhe një sasi e parë 4680 nga mbështetja e Bashkimit Europian.”

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy