“Meta-Berisha” regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e Kukësit, do kandidojnë me Emri Vatën

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Meta-Berisha” regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e Kukësit, do kandidojnë me Emri Vatën

Koalicioni “Bashke Fitojme” ka dorezuar ne KQZ dokumentat e regjistrimit per pjesmarrje ne zgjedhjet e pjesshme te 24 shtator ne bashkine Kukes.

 

Dyshja “Meta-Berisha” kane  vendosur te garojne ne bashkine e qytetit me te rendesishem ne veri te vendit me Emri Vatën, i cili fitoi “Primaret” brenda “Rithemelimit”.

 

Advertisement

Mbetet per tu pare tashme se me cilin emer do te dale ne kete gare, Partia Demokratike e Lulzim Bashes.

 

Nderkohe Partia Socialiste do te kete si kandidat ne Kukes, Albert Halilajn.

 

Advertisement

Zgjedhjet e pjesshme ne Kukes zhvillohen vetem per kreun e bashkise dhe jo per Keshillin Bashkiak, pas arrestimit te Safet Gjicit, i perfshire ne nje videoskandal qe tregonte kryerjen e marredhenieve seksuale me shtetasen Alma.K., ne zyren e tij.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy