Meta i shpreh ngushëllimet Bashës për humbjen e babait

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Meta i shpreh ngushëllimet Bashës për humbjen e babait

Presidenti Ilir Meta i ka shprehur ngushëllimet kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për humbjen e babait.

“Mësova me hidhërim për ndarjen nga jeta të z.Xhelal Basha. I shpreh ngushëllimet më të sinqerta z.Lulzim Basha për humbjen e rëndë të babait, si dhe të gjithë familjes Basha! U prehtë në paqe!”

Babai i kryedemokratit, Xhelal Basha, ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 85-vjeçare pas betejës disa mujore me sëmundjen e rëndë.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy