Mijëra qytetarë mbushin sheshin “Skënderbej”; festohet 100-vjetori i marrëdhënieve me SHBA-në dhe hapja e negociatave

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mijëra qytetarë mbushin sheshin “Skënderbej”; festohet 100-vjetori i marrëdhënieve me SHBA-në dhe hapja e negociatave

Mijëra qytetarë janë mbledhur në Sheshin Skënderbej në Tiranë për të ndjekur koncertin festiv të organizuar nga qeveria me rastin e hapjes së negociatav eme Bashkimin Europian si dhe 100 vjetorin e marrëdhenieve të miqësisë me SHBA-në.

 

Të pranishëm në shesh për të festuar bashkë me qytetaret e shumtë janë edhe të gjithë përfaqësuesit e mazhorancës, Kryebashkiaku Veliaj bashke me koleget kryebashkiake të bashkive të tjera, Ministra dhe Deputete, me në krye Kryeministrin Rama. Në krah të Ramës edhe Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim.

 

Advertisement

Qytetraët që kanë mbushur sheshin kanë ardhur nga e gjithë Shqiperia, jo vetëm duke iu përgjigjur thirrjes se kryeministrit Rama por edhe për të shijuar muziken e mirë falë artisteve të shumte që performojne në koncert si Alban Skenderaj, Marsela Cibukaj, Soni Malaj, , Ylli Limani, Xhensila Myrtezaj, Ciljeta, Threedots, Anxhela Peristeri, Eneda Tarifa, Fifi dhe Flori Mumajesi.

 

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy