Mike Pence vjen në Tiranë, vizitë në kampin e muxhahedinëve në Manzë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mike Pence vjen në Tiranë, vizitë në  kampin e muxhahedinëve në Manzë

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence ditën e sotme po viziton disidentët iranianë në Shqipëri, ku pritet të takohet me vuajtësit e regjimit në Teheran.

Më pas Pence do të mbajë një fjalim politik për ata që shtyjnë për një Iran demokratik dhe laik .

Advertisement

Pence po viziton selinë e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit, një grup pëtfaqësues për grupet disidente që kundërshtojnë regjimin dhe që gjetën një mbështetje nga një numër zyrtarësh të epokës Trump, duke përfshirë ish-Sekretarin e Shtetit, Mike Pompeo.

Ish-.zv.Presidenti Pence është pritur nga politikanët shqiptarë të të gjitha forcave politike në vend.

Advertisement

Këta të fundit e kanë shoqëruar ish-.zvPresidentin Pence në vizitën në kampin e muxhahediëve.

Pence pritet të takohet me Presidenten e sapozgjedhur të NCRI Maryam Rajavi, të takohet me ata që pësuan abuzime të të drejtave të njeriut në vend dhe do të mbajë një fjalim politik.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy