Ministri i Jashtëm turk Çavuşoğlu, bisedë telefonike me kryeministrin Rama

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ministri i Jashtëm turk Çavuşoğlu, bisedë telefonike me kryeministrin Rama

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, transmeton Anadolu Agency (AA).

Burimet diplomatike nuk kanë bërë të ditur përmbajtjen e bisedës.

Çavuşoğlu sot në Ankara zhvilloi një konferencë të përbashkët për media pas takimit me homologun e tij nga Republika Turke e Qipros Veriore (TRNC), Tahsin Ertuğruloğlu.

Ai në konferencën e përbashkët për media tha se kryeministri i Shqipërisë, Rama, ka dashur ta takojë atë me kryediplomatin grek Nikos Dendias në Tiranë, por se në këtë periudhë Dendias ka hyrë në karantinë.

Advertisement

“Pas këtij takimi të parë, jam i gatshëm të takoj Dendiasin duke shkuar në Tiranë me ftesën e Ramës.

Kjo është një ftesë, shpresoj që Greqia nuk e refuzon këtë mundësi, këtë ftesë dhe së shpejti fillojnë bisedimet hulumtuese”, kishte theksuar Çavuşoğlu.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy