Morën ryshfet për të dhënë metadon, arrestohet mjeku dhe infermieri në Fier

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Morën ryshfet për të dhënë metadon, arrestohet mjeku dhe infermieri në Fier

Policia ka vënë në pranga një mjek dhe një infermier, në qytetin e Fierit. Ata akuzohen se kanë marrë 2000 lekë ryshfet, për t’i dhënë Metadon një personi, në kundërshtim me ligjin. Ata akuzohen për veprat penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy