Mori një vajzë në makinë dhe e përdhunoi/ Arrestohet 36 vjeçari i shpallur në kërkim

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mori një vajzë në makinë dhe e përdhunoi/ Arrestohet 36 vjeçari i shpallur në kërkim

Një 36 vjeçar nga Kavaja, i shpallur në kërkim është arrestuar nga polia.

Klodian Lila, është dënuar me 3 vjet heqje lirie, pasi akuzohet se ka marrë me forcë në makinë një vajzë dhe më pas ka kryer marrëdhënie seksuale pa dëshirën e saj kundrejt pagesës.

Advertisement

Njoftimi i policisë:

Tiranë

Advertisement

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Streha”, i zhvilluar nga Komisariati i Policisë Nr. 2.

Advertisement

Vihet në pranga 1 shtetas i shpallur në kërkim për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Prostitucioni”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Streha”.

Advertisement

Si rezultat i këtij operacioni, në rrugën “Shefqet Musarai”, u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit:

– Klodian Lila, 36 vjeç, banues në Kavajë. 

Advertisement

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kavajë e ka dënuar me 3 vjet burgim për veprat penale “Heqja e paligjshme e lirisë” dhe “Prostitucioni”.

Në korrik të vitit 2019, ky shtetas ka marrë në automjetin e tij një shtetase, pa dëshirën e saj, dhe ka kryer marrëdhënie seksuale me të, kundrejt pagesës.

Advertisement

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy