“Mos më bëj si trim mua; servil, mashtres, langaraq”/ Degjeneron përplasja demokratëve Dashnor Sula dhe Kreshnik Çollaku

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Mos më bëj si trim mua; servil, mashtres, langaraq”/ Degjeneron përplasja demokratëve Dashnor Sula dhe Kreshnik Çollaku

Bllokimi i Komisioneve Parlamentare nuk ka kaluar pa përplasje as mes vetë demokratëve. Deputeti Dash Sula ka debatuar me kolegun demokrat, Kreshnik Çollaku, i cili radhitet mes mbështetësve të Lulzim Bashës.

 

Mes tyre nuk kanë munguar as fyerjet, ndërsa punonjës të Gardës kanë ndërhyrë në mënyrë që situata të mos agravonte edhe në konfrontim fizik.

 

Advertisement

Deputetët demokratë kanë bllokuar mbledhjen e Komisionit për Çështjet Europiane, mbledhje e cila pritet të zhvillohet virtualisht.

 

Pjesë nga biseda:

 

Advertisement

Dash Sula: O udhëheqës i madh!

 

Çollaku: Mos më bëj si trim mua se e di unë çfarë je

 

Advertisement

Çollaku: Servil, legen

 

Dash Sula: Ti je mashtrues, kështu ke qenë gjithë jetën tënde

 

Advertisement

Çollaku: Je servil, bën si opozitar

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy