Mot i paqëndrueshëm, si do të luhaten temperaturat përgjatë ditës së sotme

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Mot i paqëndrueshëm, si do të luhaten temperaturat përgjatë ditës së sotme

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me altrenime vranësirash dhe kthjellime.

Reshjet e shiut me intensitet të ulët do të jenë prezene që në orët e para të 24-orëshit përgjatë vijës bregdetare, në orët e mesditës reshjet e shiut do të përfshijnë edhe pjesën tjetër të vendit.

Hera-herës reshje në formën e shtrëngatave shoqëruar me breshër.

Advertisement

Era do të fryjë me drejtim nga perëndimi- veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, valëzimi në detet Adritik dhe Jonë pritet të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 7 deri 23°C, në zonat e ulëta 12 deri 26°C dhe në zonat bregdetare 13 deri 25°C./vizionplus.tv

 

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2024 Struga.info | Privacy policy