Moti i keq dhe rreziku i përmbytjeve/ Rama: Po marrim masa të mbrojmë tokat bujqësore

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti i keq dhe rreziku i përmbytjeve/ Rama: Po marrim masa të mbrojmë tokat bujqësore

Kryeministri Edi Rama bën me dije se Drejtoritë e Ujitje-Kullimit në gjithë territorin po marrin masa për eliminimin e rrezikut nga përmbytjet e tokave bujqësore, duke pastruar kanalet kulluese për sezonin e dimrit.

 

Po ashtu ka ndarë disa pamje nga pastrimi i kanalit kullues në fshatin Shqeishte, që shërben për kullimin e 250 hektarë tokë bujqësore.

 

Advertisement

“Drejtoritë e Ujitje-Kullimit në gjithë territorin po marrin masa për eliminimin e rrezikut nga rreshjet për tokat bujqësore, duke pastruar kanalet kulluese për sezonin e dimrit.

 

Pamje pastrimi i kanalit kullues në fshatin Sheqishte, Bashkia Patos që shërben për kullimin e 250 hektarë tokë bujqësore”, shkruan Rama.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy