Bëni Like Struga.info në Facebook


Moti i keq në Vlorë/ Mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit nuk lejohen të dalin në det

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Moti i keq në Vlorë/ Mjetet e vogla lundruese dhe ato të peshkimit nuk lejohen të dalin në det

Vijon moti i keq në qytetin e Vlorës, me reshje shiu te cilat here pas here shoqerohen me stuhi.

 

Megjithatë deri tani Prefektura sqaron se deri tani nuk ka patur problematika, dëme materiale apo përmbytje.

 

Advertisement

Lundrimi detar për mjetet e vogla lundruese dhe mjetet e peshkimit vijon të mbetet i pezulluar deri në datën 19 janar. Tragetet e linjës vijojnë punën në normalitet. Kapiteneria apelon pronarët e varkave t’i sigurojnë ato në triportin e Vlorës për të shmangur dëmet.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy