Moti për ditën e mërkurë, 24 mars 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moti parashikohet të jetë kryesisht me vranësira të dendura dhe intervale të shkurtra me diell.

Do të ketë reshje shiu të cilat do të jenë të herëpashershme me intensitet të ulët të
karakterit lokal. Në lartësinë mbi 300 metra në verilindje dhe mbi 700 metra në juglindje reshjet do të jenë në formën e dëborës me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndimi-verilindje me shpejtësi 1-10 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri në 15 m/s.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy