Moti për ditën e shtunë, 27 mars 2021

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dita e shtunë parashikohet me mot të kthjellët, por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare. Vranësirat do të jenë më tepër prezente në orët e vona të mbrëmjes.
Era do të fryjë e lehtë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut dhe shpejtësi mesatare 1-5m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era me shpejtësi deri në 8m/s.
Temperaturat e mëngjesit mbeten relativisht të ftohta ndërsa ato të mesditës gradualisht do të rriten me kalimin e ditëve.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy