Nafta ulet poshtë 200 lekëve/ Ja me sa do shitet benzina dhe gazi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nafta ulet poshtë 200 lekëve/ Ja me sa do shitet benzina dhe gazi

Për herë të dytë që nga marsi i viti 2022 nafta do të tregtohet poshtë nivelit të 200 lekëve. Bordi i Transparencës vendosi të ulë çmimi e naftës duke e tregtuar atë me 197 lekë për litër, ose 3 lekë më pak nga vendmi i fundit.

 

Edhe  benzina ka shënuar ulje të çmimit, por vetëm 1 lekë. Nga pasditja e kësaj të enjte një litër benzine do të shitet me 189 lekë.

 

Advertisement

Pa ndryshuar nga mbetur cmimi gazit te lengshem, ne 69 leke per liter.

 

Këto ndryshime vijë si pasojë e uljes së karburanteve në bursat ndërkombëtare, ndërsa mbetet për tu parë se cila do të jetë ecuria e tyre, pasi datës 5 shkurt. Në këtë kohë hyn në zbatim çmimi tavan me të cilën BE do të blejë naftën ruse.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy