“Ndihmë! Ndihmë!”, publikohet audio e telefonatës me policinë e pilotit që vrau gruan e tij në Greqi

Pinterest LinkedIn Tumblr +
“Ndihmë! Ndihmë!”, publikohet audio e telefonatës me policinë e pilotit që vrau gruan e tij në Greqi

Mediat greke kanë publikuar sot një tjetër fakt lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi të gjithë vendin. Sot është bërë publike audio e telefonatës që Babis Anagnostopoulos, i cili është në burg për vrasjen e gruas së tij, Caroline, me policinë.

Siç dëgjohet nga telefonata ai thotë se e kanë grabitur dhe kërkon ndihmë. Babis dëgjohet të thotë “ndihmë”, dhe pas disa pyetjeve nga policia tregon vendndodhjen e banesës së tij.  Gjatë gjithë telefonatës, ai përpiqej të tregonte se ishte në gjendje shoku dhe kërkonte një ambulancë.

Dialogu mes Babis Anagnostopoulos dhe policisë:

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë!

Advertisement

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm në Polici: Ju lutem?

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë!

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm në Polici: Ju lutem?

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë! Ndihmë!

Advertisement

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm në Polici: Më thuaj pak më qetë …

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë, grabitës ..

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm në Polici: Më tregoni ku jeni … Ku jeni?

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë! Ndihmë!

Advertisement

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm në Polici: Ku jeni?

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë! Ndihmë!

Qendra e Veprimit të Menjëhershëm: Ku jeni?

Babis Anagnostopoulos: Ndihmë!

Advertisement

Qendra e Reagimit të Menjëhershëm në Polici: Nuk e kuptoj. Çfarë po ndodh me ju?: Ku jeni?

Babis Anagnostopoulos: Gryka Nera.

Vrasja e Caroline ndodhi pak muaj më parë. Bashkëshorti i saj, Anagnostopoulos, në fillim sajoi një grabitje dhe tha se i vranë gruan, por më pas pranoi se ishte ai vrasësi.

Advertisement
Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy