Ndihmoi grupin kriminal duke prishur provat e krimit/ Gjykata çon për gjykim dosjen e ish shefit të krimeve, Leonard Palushit

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Ndihmoi grupin kriminal duke prishur provat e krimit/ Gjykata çon për gjykim dosjen e ish shefit të krimeve, Leonard Palushit

Mbyllen hetimet dhe kalon për gjykim dosja në ngarkim të Leonard Palushit, i cili ka ushtruar detyrën e Shefit të Sektorit për Hetimin e Krimeve në Elbasan. Ai akuzohet për korrupsion, pasi ndihmoi një grup kriminal, duke prishur provat e krimit në ekzekutimin e Emiliano Ramazanit.

 

 

Përmes fshehjes së një pistolete në servisin e Albert dhe Seit Manhasa, ai devijoi hetimet duke njoftuar autoritetet policore se arma gjendej aty.

Advertisement

 

 

Konkretisht ai e fshehu armën e ekzekutimit të Emiljano Ramazanit për llogari të Erjon Alibej, vrasje e kryer në gusht të 2020.

 

Advertisement

 

Sipas SPAK është vërtetuar se ish-shefi i krimeve ka marrë një makinë Mercedes Benz në këmbim të favorit që i ka bërë grupit kriminal.

 

 

Advertisement

Palushi u arrestua në kuadër të operacionit “Golden Bullet”, ku prokuroria lëshoi 32 urdhër arreste mes të cilëve, edhe për Ervis Martinaj dhe Talo Çelën, pas dëshmisë së bashkëpunëtorit të drejtësisë, Nuredin Dumanit.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2022 Struga.info | Privacy policy