Nga gjoba e majme tek ndeshjet pa tifozë/ Ja pasojat e incidenteve me Poloninë

Pinterest LinkedIn Tumblr +
Nga gjoba e majme tek ndeshjet pa tifozë/ Ja pasojat e incidenteve me Poloninë

Kombëtarja shqiptare pritet të pëballet me masa të ashpra disiplinore nga Fifa.

Hedhja e sendeve te forta ne fushe dhe gjuatja e lojtareve nga tifozeria, sikunder ndodhi dje ne “Air Albania”, eshte nje akt qe nuk kalon pa u ndeshkuar.

Advertisement

Ne nje reagim zyrtar, Fifa veren se do të ketë zero tolerancë ndaj këtij episodi  te shemtuar.

Provokimet nga te dyja palet, tashme do te shqyrtohen nga ekspertet.

Advertisement

Federata Shqiptare mund të marre nje gjobe deri ne 185 mijë euro ndërsa kuqezinjtë rrezikojnë të luajë dy deri në katër ndeshje pa tifozë.

Por edhe polaket mund te ndeshkohen financiarisht per shkak se provokuan tifozët tane duke hedhur shishe në drejtim të tyre.

Advertisement

Gjithcka pritet të zbardhet në ditët në vijimim  pas shqyrtimit te dosjes nga komisioni disiplinor i Fifa-s.

Share.

Comments are closed.

Copyright © 2021 Struga.info | Privacy policy